Moteris teigia, kad odos priklausomybė nuo vietinių steroidų dar labiau pablogino veido psoriazę

Dermatologai jau seniai remiasi vietiniais steroidais kaip veiksmingu trumpalaikiu receptu psoriazės paūmėjimai , ir būtent tai nurodė vienos anglų moters gydytojai per 25 metus trukusią kovą su odos būkle. Ji pasakoja britų leidiniui Veidrodis tačiau, kad tris mėnesius iš eilės kiekvieną dieną naudodama receptą, jos oda tapo „priklausoma“ nuo gydymo ir ją dar labiau paraudė, patino ir pleiskanojo, ir ji netikėtai norėjo Išeiti iš namų.


„Po trijų mėnesių naudojimo aš pastebėjau, kad mano veidas buvo pilnas psoriazės su nedideliais normalios odos plyšiais, ir to niekada nebuvo“, - sakė Katy JacksonVeidrodis, kurioje buvo dalijamasi keliomis 44 metų merginos nuotraukomis, apimančiomis nudegusius raudonus dėmelius, dengiančius didžiąją jos veido dalį. Nors ji anksčiau daugelį metų vartojo ir įjungė vietinius steroidus, tėvo širdies operacijos sukeltas stresas paskatino ją ilgesnį laiką naudoti kiekvieną dieną.

blondinai ant natūralių plaukų

Pamačiusi blogiausius jos simptomus, ji paskatino atlikti internetinius tyrimus. Atradus Tarptautinis aktualus steroidų priklausomybės tinklas , ji jautėsi įsitikinusi, kad jos oda tapo priklausoma nuo vietinių steroidų ir patiria tai, ką organizacija vadina raudonos odos sindromu. Jacksonas manė, kad vienintelė išeitis - nustoti vartoti vietinius steroidus psoriazei gydyti. Bet tai nepasiekė palengvėjimo, kurio ji tikėjosi.

Katy Jackson ant veido patiria stiprų psoriazės paūmėjimą

„Caters“ naujienų agentūra/Katy Jackson

„Kai supratau, kad nieko negaliu padaryti, tik eiti į šaltą kalakutieną, nė sekundę neįsivaizdavau, kad vėluosiu trejus su puse metų, vis tiek neišgysiu“, - sakė Džeksonas ir paaiškino, kad pirmasis keli mėnesiai po steroidų buvo jos blogiausi. 'Atsibusčiau tokia patinusi. Atrodžiau lyg būčiau sumuštas. Kartais negalėjau valgyti, nes oda nukrito nuo lūpų ir viskas, kas ją palietė, sudegė. Kai jis buvo raudonas, žalias ir tvankus, atrodžiau kaip rūgšties atakos auka. [Viena] klientė atsitraukė, kai pamatė mane atidarant jai duris, ir pasakė: „Atsiprašau, aš maniau, kad esi gaisre.“


Be grubių žmonių reakcijų, su kuriomis ji susidūrė, ji prisiminė „įtemptą ir plastišką jausmą, kai negalėjau pajudinti veido“, kuris atrodė blizgantis. „Pirmieji keturi mėnesiai buvo pragaras žemėje. Mano gyvenimas buvo vargas “. Tačiau Džeksonas neketina daugiau naudoti vietinių steroidų, nes mano, kad jos odos priklausomybė prisidėjo prie jos būklės.

Niujorko dermatologas Shari Marchbein sako, kad tai, ką Džeksonas vadina priklausomybe, iš tikrųjų yra tachifilaksija. „Tai yra tada, kai iš esmės sukuriate imunitetą arba sumažėja atsakas į vaistus, dažnai po ilgalaikio vartojimo“,-sako jiVilioja.„Ilgalaikis (t. Y. Dešimtmečius) vietinių steroidų vartojimas yra potencialiai pavojingas ir dermatologų nerekomenduojamas. Tačiau lengvos psoriazės ir trumpalaikio naudojimo atveju jie gali būti neįtikėtinai naudingi ir saugūs saikingai “.


žibintuvėlis atskleidžia valandą, kurią sukuriu, kai kalbu

„Marchbein“ taip pat pabrėžia, kad steroidų negalima naudoti ant veido daugiau nei savaitę vienu metu, nes jie gali sukelti strijas, atrofiją (stiprų odos plonėjimą) ir net kataraktą ar glaukomą.

„Man niekada nebuvo pasakyta apie vietinių steroidinių kremų riziką“, - sakė JacksonasVeidrodis. „Man buvo liepta jį naudoti saikingai, bet ne tai, kad neturėčiau jo naudoti ilgą laiką. Man buvo išrašyta tiek steroidinių kremų, kiek norėjau “. Ir dabar, kai ji pagaliau pradeda matyti kiek skaistesnę odą, ji sako, kad „nepatartų niekam jų naudoti ilgą laiką“.